Basında Biz
Deaf Dance Academy’den ‘Düğün’ Gösterisi - Halk Dansları Ritim ve Konsept Dans Grubu

İşitme engellilerin perküsyon alanındaki şaşırtıcı performanslarının Salim Sınar'a ilham olmasıyla ismi ortaya çıkan Def Dance Academy’nin ilk gösterisi "Düğün" seyircisiyle buluşmak için gün sayıyor. Koreografisi ve sahne hazırlıkları aylar süren gösterinin galası, 22 Ekim 2015 Perşembe günü saat 20.30’da yapılacak. Def Dance Academy tarafından sahneye konulan Düğün, Beşiktaş Belediye Başkanlığı’nın desteği ile Fulya Sanat Merkezin de seyirci karşısına çıkacak, ardından yurt içi ve yurt dışı turneleri öncesi İstanbullu sanatseverlerle buluşacak.

Sanat Yönetmeni ve Yapımcılığını Salim Sınar’ın üstlendiği topluluğun Yönetmen Yardımcılığını Ece Sınar, Müzik Direktörlüğünü Burçin Vural ve yardımcılığını Barış Cem Songur üstleniyor. Topluluğun Sanat Danışmanlığı Özge Şahin ve Baykal Doğan tarafından yürütülüyor.

60 kişilik profesyonel bir kadro ile hazırlanan gösteri, 27 dansçının performansı ile hayat buluyor. Gösteri için hazırlanan özel müzikler ve tasarlanan kostümler seyirciyi keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.

Salim Sınar, "İşitme engelli sanatçılarımızı profesyonel sahne sanatlarına aktarmaya gayret göstererek Düğün adlı gösterimizi oluşturduk” dedi.

kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/deaf-dance-academy-den-dugun-gosterisi-37184094

Paylaşımlarımıza Gözatın
Def Dance Academy, ürettiği sıra dışı projelerle ulusal ve uluslararası tüm şirket, kurum, kuruluş ve okullara eğlence ve eğitim hizmeti veren markamız, Türk Kültürünü tüm dünyaya iz bırakır bir biçimde sunmayı ilke edinmiştir.
İletişim