Basında Biz
Uluslararası İşitme Engelliler Dans Festivali Başlıyor - Halk Dansları Ritim ve Konsept Dans Grubu

CALIFORNIA - San Francisco'da bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan Bay Area Deaf Dance Festival'de (İşitme Engelliler Dans Festivali) Türkiye'yi Def Dance Academy temsil edecek.

12 - 14 Ağustos 2016 tarihleri arasındaki festivale Türkiye'nin yanı sıra; İngiltere, Meksika, İsrail, NewYork City, Washington DC, Los Angeles, Almanya, Fransa, İsviçre, Galler, Rusya, Azerbaycan, Paraguay, Panama katılacak.

Def Dance Academy grubunun sanat yönetmeni ve İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı ( İTÜ TMDK) Türk Halk Oyunları Bölümü Öğretim Üyesi Salim Sınar, "Son günlerde yaşadığımız sıkıntıların ardından böylesi anlamlı bir festivalde ülkemizi temsil edecek olmak bizleri çok heyecanlandırdı. Ekibimizde yer alan işitme engelli sanatçılarımızla birlikte festival boyunca her gün gösterilerimizi büyük bir gururla sahneleyeceğiz. Gösterilerimizin yanı sıra yoğun bir eğitim programı hazırladık. Geleneksel Türk Halk Dansları ve enstrümanlarına yönelik eğitimlerimizi de festival boyunca diğer ülke katılımcılarına sunacağız" dedi.

DEF DANCE ACADEMY HAKKINDA


Deaf, okunuşuyla geçmişi yüzyıllara dayanan ve Anadolu'da düğünlerin vazgeçilmez enstrümanı. Yazılışı ile de işitme engelli anlamını taşıyor… İşitme engellilerin perküsyon alanındaki şaşırtıcı performanslarının Salim Sınar'a ilham olmasıyla ismi ortaya çıkan DEF DANCE ACADEMY'nin ilk gösterisi "DÜĞÜN" 2015 yılında sahnelenmeye başlandı. Geleneksel Halk Danslarının farklı dans disiplinleri ve yeni nesil teknoloji detaylarıyla harmanlanarak, uluslararası bir anlayışla sentezlendiği müzikal gösteri.

kaynak: http://arsiv.dha.com.tr/uluslararasi-isitme-engelliler-dans-festivali-basliyor_1298125.html

Paylaşımlarımıza Gözatın
Def Dance Academy, ürettiği sıra dışı projelerle ulusal ve uluslararası tüm şirket, kurum, kuruluş ve okullara eğlence ve eğitim hizmeti veren markamız, Türk Kültürünü tüm dünyaya iz bırakır bir biçimde sunmayı ilke edinmiştir.
İletişim