Haberler
Ağustos'ta San Francisco Deaf Dance Festivali'ndeyiz - Halk Dansları Ritim ve Konsept Dans Grubu

Deaf Dance FestivalBu yıl geleneksel olarak 6.sı düzenlenecek olan İşitme Engelliler Dans Festivali (Bay Area Deaf Dance Festival) topluluğumuz Deaf Dance Academy'nin de katılımıyla San Francisco'da 10-12 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Urban Jazz Dance Company ev sahipliği ile Amerikalı aktör ve dansçı Antoine HUNTER tarafından hayata geçirilen proje bir dünya markası olarak katılımcıları ile bu yıl da tüm dikkatleri bu festivale çekecek. Oldukça geniş kitlelerce takip edilecek olan festivale, İngiltere, Meksika, İsrail, Almanya, Fransa, İsviçre, Galler, Rusya, Azerbaycan, Paraguay ve Panama'nın yanı sıra Türkiye'den Kartal Belediyesi işitme engelliler müzik ve ritim grubu ile Def Dance Academy dans topluluğumuz, 2016 yılından sonra yine bu festivalde ülkemizi temsil etmenin verdiği gururu ve heyecanı yeniden yaşıyor olacak.

Gösterilerin yanı sıra sanat yönetmenimiz Salim SINAR tarafından yoğun bir eğitim programı da uygulanacak olan festivalde ayrıca Kartal Belediyesi tarafından dünyada ilk kez uygulanan farklı bir sistem ile katılımcılara renkler ve notaların birlikte kullanılması ile yeni bir müzik okuma sistemi öğretilecek. 10 - 12 Ağustos 2018 tarihleri arasında Mission Dance Theatre'da gerçekleşecek gösteriler öncesi Sn. Sınar öncülüğünde 2 gün boyunca geleneksel danslar ve ritimler konularında atölye çalışmaları da yapılacak.

Topluluğumuz 2016 yılında aldığı birincilik ödülünü tazelemek üzere Amerika'ya giderken yeni bir gelişmeyi de sizlerle paylaşmanın tam sırası. Sanat yönetmenimizin aynı zamanda yakın dostu olan Antoine HUNTER ile Sn. Sınar 2018 By Area Deaf Dance Festival'den hemen sonra karar verdikleri farklı bir ülkede birlikte sıradışı bir projeye daha imza atacaklar. Deaf Dance Festivali artık sadece San Francisco'da değil her yıl farklı bir ülkenin ev sahipliğinde yapılarak daha geniş kitlelere ulaşılacak.

Paylaşımlarımıza Gözatın
Def Dance Academy, ürettiği sıra dışı projelerle ulusal ve uluslararası tüm şirket, kurum, kuruluş ve okullara eğlence ve eğitim hizmeti veren markamız, Türk Kültürünü tüm dünyaya iz bırakır bir biçimde sunmayı ilke edinmiştir.
İletişim