Def Dance Academy dans topluluğu, Türkiye ve dünyanın önemli saydığı konservatuvarların ilgili bölümlerinden mezun olmuş donanımlı, yaratıcı ve deneyimli bir kadro ile çalışmakta olup uzun yıllardır güçlü sahne performanslarına imza atmaktadır. Her zaman geçmişini bilen ve geleceğe ışık tutan projeler yaratan Def Dance Academy, unutulmaz ve izleyicilerinden tam not alan projelerin sahnesini sanat severlerle paylaşmaya devam etmektedir.

2015 yılından beri Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkerinde üst düzey organizasyonlarda sahne alan dans topluluğumuz birbirinden farklı ve sıradışı performanslar üretip sahnelemiştir. Özellikle konsept dans ve ritim performansları ile dikkat çeken yapısı ile kısa sürede bilinirliği artmış ve eğlence sektöründe aranan bir dans topluluğu olmayı başarmıştır. Geleneksel sahne performanslarının yanısıra eğitim alanında ciddi hizmetler sunan dans topluluğumuzun oldukça fazla sayıda çocuk dans grupları da bulunmaktadır. 

Def Dance Academy, müzik ve sahne sanatları alanında hizmet verebilecek deneyimli kadrosu ile üretmeyi hedef alan ender topluluklardan biri olmanın haklı gururunu yaşamakta ve bu gururu tüm sanat severlerle ilk günkü gibi heyecanla paylaşmaktadır.


Topluluğumuzun İsmi ve Logoları

Def, özellikle mezopotamyada ve dünyanın birçok yerinde yapılan arkeolojik kazılarda bulunan figür ve çizimlerde rastlanmış olan tarihi çok eskilere dayanan vurmalı bir müzik aletidir. Topluluğumuzun halk danslarının yanısıra ritim, perküsyon alanlarındaki başarılı çalışmalar üreterek sahnelemeye devam etmektedir.

Deaf ise ingilizce bir kelime ve anlamı "işitme engelli / sağır" olmasına karşın fonetik alfabede ve dolayısı ile ingilizcede de -def- olarak okunan bir kelimedir.

Topluluğumuzun otantik ve modern halk danslarının yanısıra ritim ve perküsyon alanlarındaki üretken ve ses getiren başarılı çalışmaları nedeni ile Def, kadrosunda da işitme engelli sanatçıları da bulundurduğundan dolayı ise Deaf kelimleri, yıllar boyunca yapılan çalışmalar ve sosyal entegrasyon içerisinde topluluğumuza nihayetinde isim olmuştur.

Def Dance Academy Logo
Deaf Dance Academy Logo
Def Dance Academy Logo
Deaf Dance Academy Logo


Bu nedenle, topluluğumuzun adı ve logosu sahnelenecek projenin kadrosuna bağlı olarak "Def Dance Academy" ya da "Deaf Dance Academy" olarak değişkenlik göstermektedir.


Gösteri - Projeler

  • düğün
  • Galata
  • An'a Dönüş
  • Beyaz Duvaklı Nif (4D Prodükiyon)

Paylaşımlarımıza Gözatın
Def Dance Academy, ürettiği sıra dışı projelerle ulusal ve uluslararası tüm şirket, kurum, kuruluş ve okullara eğlence ve eğitim hizmeti veren markamız, Türk Kültürünü tüm dünyaya iz bırakır bir biçimde sunmayı ilke edinmiştir.
İletişim